W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego"

Spektakl "Scenariusz dla nieistniejącego, ale możliwego aktora instrumentalnego"
Data rozpoczęcia 2008-09-18
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice" - siedziba w Gardzienicach, Zespół Pałacowy
Kategoria Spektakl

Sztuka Bogusława Schaeffera, skądinąd znanego kompozytora, powstała w 1963 roku, jednak dopiero po 11 latach doczekała się aktora zdolnego zagrać instrumentalnie, a przede wszystkim dobrze. Jan Peszek, który - jak sam mówi - dzięki tej sztuce odnalazł swoje aktorskie ja, i wciąż odkrywa w tekście nowe możliwości interpretacji i swoistej zabawy z własnym ciałem traktowanym czysto instrumentalnie. Godzinny spektakl - przez tyle czasu aktor wygłasza wykład na temat wyobcowania współczesnej sztuki i jej twórców - to prawdziwy popis warsztatowych umiejętności i zarazem wrażliwości tego artysty.

Tym spektaklem znakomity Jan Peszek ustanowił swoisty rekord w historii polskiego teatru – gra go nieprzerwanie przez 32 lata, dając ponad dwa tysiące przedstawień.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej