W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl "Sen nocy letniej"
Data rozpoczęcia 2014-10-24
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17
Kategoria Spektakl

Reżyseria: Artur Tyszkiewicz
Scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
Muzyka: Jacek Grudzień
Ruch sceniczny: Maćko Prusak
Reżyseria światła: Piotr PawlikObsada:
Tezeusz: Krzysztof Olchawa
Hipolita: Hanka Brulińska
Egeusz: Jerzy Rogalski
Lizander: Paweł Kos
Demetriusz: Daniel Salman
Hermia: Halszka Lehman
Helena: Marta Sroka
Filostrat: Piotr Gajos
Oberon: Roman Kruczkowski
Tytania: Joanna Morawska
Puk: Przemysław Stippa
Groszek: Nina Skołuba-Uryga
Gorczyczka: Piotr Wysocki
Pyłek: Hanna Pater
Pajęczynka: Anna Nowak
Paź Tytanii: Piotr Olech
Piotr Kloc: Przemysław Gąsiorowicz
Mikołaj Podszewka: Wojciech Rusin
Franciszek Piszczała: Daniel Dobosz
Tomasz Dzióbek: Wojciech Dobrowolski
Ignacy Chudzina: Jerzy Kurczuk
Framuga: Tomasz Bielawiec
Dwór Tezeusza i Hipolity: Jolanta Deszcz-Pudzianowska, Teresa Filarska, Grażyna Jakubecka, Artur Kocięcki, Witold Kopeć, Magdalena Sztejman-Lipowska, Anna Torończyk

„Sen nocy letniej” to najbardziej erotyczna ze wszystkich sztuk Szekspira – twierdził Jan Kott. Diabelski Puk wyzwalający z ludzi najbardziej pierwotne instynkty i perfidni władcy elfów gmatwają na potęgę emocje i pragnienia bohaterów. Eros i Tanatos pchają ich w objęcia miłosnej orgii , wymienność afektów i kochanków staje się igraszką. Debiutanci w sztuce miłości idą w las na zew zwierzęcej Natury. Czy w tym szaleństwie jest metoda?

William Szekspir prawie cztery wieki temu odkrył, że komizm i tragizm to dwie strony tej samej monety, którą rzuca nam przekorny los. Tą prawdą podszyte są jego najlepsze sztuki. „Sen nocy letniej” – jego najbardziej popularna komedia, skrząca się dowcipem, piętrząca przezabawne sytuacje, prowokująca nas do szczerego śmiechu – ma pod powierzchnią nieokiełznanej fantazji i fanfaronady rys egzystencjalnego smutku. Refleksję nad przemijaniem, utratą, niespełnieniem…

Wedle koncepcji reżysera - Artura Tyszkiewicza – nie ukryje cichego smutku tej bardzo wesołej sztuki ani rozbuchany seks, ani kipiąca witalność młodych bohaterów ani uroki rozsiewane przez elfy. Spektakl grany - dosłownie - śpiewająco, w rytm muzyki trzech wiolonczeli i jednej waltorni, pobrzmiewa gorzką mądrością , którą genialny ironista Szekspir sprzedaje nam w promocji teatralnego biletu. Czy damy mu się raz jeszcze zaczarować?

Bilety w cenie od 15 zł (edukacyjne) do 40 zł (normalne).
Rezerwacja biletów: tel. 81 532 44 36, fax 81 463 86 50; email: biuro@teatrosterwy.pl
Kasa biletowa: tel. 81 532 42 46

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej