W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl "Senat szaleńców"

Data rozpoczęcia 2013-11-16
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce TVP o/Lublin, ul. Henryka Raabego 2
Kategoria Akcja

Bohaterowie dramatu – pacjenci, którzy uciekli od rzeczywistości. Bezkompromisowi i trudni w kontakcie. Każdy z nich buduje swój własny model świata. Dzielą ich lęki, a łączy – promyk nadziei obecny w każdym z nich.
Teatr „HARMYDER” z Łucka działa od 2003 roku. Pierwsze spotkania odbywały się w mieszkaniu uczestników, powstała tam też pierwsza bajka „W poszukiwaniu niebieskiego ptaka”. Aktorzy intensywnie pracowali, by w grudniu, pierwszego roku swojej działalności zaprezentować bajkę dla dzieci o poszukiwaniu szczęścia i pełnej pokus drodze do niego. Repertuar wzbogaca się o kolejne przedstawienia, między innymi: „Cykuta dla Sokratesa”, „Harold i Mod”, „Gra losu czy los gry”, „Iwona, księżniczka Burgunda” (W.Gombrowicza), „Portret” (S. Mrózka), „Senat szaleńców” (J.Korczaka).
„Harmyder” bierze aktywny udział w społecznych projektach swojego miasta, przygotowuje wystawy związane z tradycjami ludowymi, bierze udział w teatralnych eksperymentach i festiwalach międzynarodowych na Litwie, Łotwie, w Polsce i na Białorusi.
Repertuar teatru liczy 20 przedstawień i ponad 15 małych form teatralnych.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne