W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl „Stanisława Radwana piosenki o miłości”

Spektakl „Stanisława Radwana piosenki o miłości”
Data rozpoczęcia 2012-03-30
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl muzyczny w wykonaniu studentów piątego roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST prezentujący część niezwykle bogatego dorobku wybitnego kompozytora teatralnego i filmowego Stanisława Radwana. Przedstawienie ujmuje publiczność połączeniem prostoty, mądrości i wyważonego liryzmu. Po spektaklu odbędzie się spotkanie ze Stanisławem Radwanem, które poprowadzi uznany krytyk teatralny, Wojciech Majcherek.

Spektakl powstał jako praca egzaminacyjna studentów piątego roku Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i dotychczas został pokazany m.in. podczas krakowskiej Nocy Teatrów oraz na Festiwalu Muzyki Filmowej w Łodzi w 2011 r. Reżyserem spektaklu jest Rafał Dziwisz

Stanisław Radwan – jeden z najbardziej cenionych kompozytorów muzyki teatralnej i filmowej. Jest autorem ponad 200 kompozycji napisanych na potrzeby teatrów z całej Polski, m.in. Teatru Narodowego, Współczesnego, Powszechnego, krakowskiego Starego Teatru czy Teatru Wybrzeże. Współpracował z tak cenionymi reżyserami, jak Andrzej Wajda, Konrad Swinarski, Jerzy Jarocki, Krystian Lupa i Jerzy Grzegorzewski.

Komponuje również muzykę filmową (m.in. do filmów Krzysztofa Kieślowskiego, Jerzego Stuhra i Michała Rosy). Przez wiele lat współpracował z „Piwnicą pod Baranami”, był dyrektorem Starego Teatru w Krakowie, z którym stale współpracuje jako konsultant muzyczny.

Jest laureatem wielu nagród, m.in. Złotego Medalu Gloria Artis - Zasłużony Kulturze Nagrody Fundacji Kultury Polskiej oraz Nagrody im. Aleksandra Bardiniego i Nagrody za całokształt twórczości na XXI Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.