W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: SztukMistrz
Data rozpoczęcia 2020-09-19
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce plac Litewski
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Improwizowana historia Jaszy Mazura – tytułowego bohatera powieści I.B. Singera „Sztukmistrz z Lublina” zagrana do sugestii publiczności z muzyką na żywo.

„Sztukmistrz z Lublina” opowiada o obyczajowym i religijnym kodeksie tradycji, o wierze i rytuałach żydowskich, o obyczajach, jakie stanowią o przynależności kulturowej.
„Wyzwolimy umarły świat po to, by raz jeszcze przeżyć życie”.

To improwizowany spektakl o urokliwości losu jednego człowieka, któremu światem był humor, a magia codziennością. Przyjdź i poznaj historie najsłynniejszego lubelskiego magika i akrobaty, którą opowiedzą Poławiacze Pereł Improv Teatr.

skład grupy: Przemysław Buksiński, Michał Łysiak, Łukasz ‚Szampanek’ Szymanek, Mirek Urban, Marcin Wąsowski oraz Orkiestra Ludwika Sarskiego: Damian Szymczak, Piotr Tomala.

Wydarzenie w ramach Festiwalu Przestrzenie Sztuki – Teatr >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej