W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spektakl: Szukaj w snach
Data rozpoczęcia 2018-05-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 15 - 50 zł
Kategoria Spektakl

słowa: Włodzimierz Wysocki
muzyka: Marek Napiórkowski
śpiew: Natalia Kukulska


zespół w składzie:
Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka, Marcin Górny, Paweł Pańta
oraz tancerze Lubelskiego Teatru Tańca


Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Kołysankowe wierszyki zapragnęły muzyki i z pomocą gitarzysty i kompozytora Marka Napiórkowskiego stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głos – ciepły i głęboki jak letnia noc. I tak powstało „Szukaj w snach” – koncert kołysanek dla najmłodszych widzów Teatru Starego w specjalnie dla nich zaaranżowanej sennej przestrzeni z poduch i puf. Zapraszamy do wygodnego rozłożenia się i wsłuchania w kojące dźwięki muzyki. A tego, kto zaśnie, nie będziemy budzić aż do końca przedstawienia.

Widzów zachęcamy do przyjścia w wygodnej, niekrępującej ruchów odzieży. Mile widziani asystenci zasypiania - misie, lalki lub inne ulubione przytulanki (wstęp dla nich bezpłatny). Miejsca na parterze są nienumerowane - prosimy o zdjęcie obuwia i zajęcie najbliższej wolnej poduchy lub pufy. Miejsca w lożach są numerowane.

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek o bardzo bogatym dorobku artystycznym. Debiutowała jako siedmiolatka i artystycznie przeszła długą drogę. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek, ciągle rozwija swoją pasję. W swojej “dorosłej” karierze nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. “Ósmy plan” to jej ostatni, podwójny album. Jest on kolejnym po “Sexi Flexi” i “Comix” wydawnictwem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży. Na koncie ma wiele nagród i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: “Ósmy plan” (2017) “CoMix” (2010), “Sexi Flexi” (2007), “Natalia Kukulska” (2003), “Tobie” (2001), “Autoportret” (1999), “Puls” (1997), “Światło” (1996). Premiera najnowszego albumu zaplanowana jest na jesień tego roku.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów muzycznych, a nieprzerwanie od 2012 roku wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku przez czytelników Jazz Forum. Ośmiokrotnie nominowany do prestiżowej Nagrody Muzycznej FRYDERYK w kategoriach Jazzowy Muzyk Roku oraz Jazzowy Album Roku. Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami oraz 6 płyt solowych, wśród których na szczególną uwagę zasługują: “Wolno” (2007, złota płyta), “UP!” (2013), “Celuloid” (2015), “Marek Napiórkowski Sextet – Trójka Live” (2016). Grał i nagrywał m. in. z: Patem Metheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Richardem Boną, Anną Marią Jopek, Dhaferem Youssefem, Angélique Kidjo, Grégoirem Maretem, Tomaszem Stańko, Leszkiem Możdżerem, Ewą Bem, Dorotą Miśkiewicz... Koncertował m. in. w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Włodzimierz Wysocki - z zawodu adwokat, z upodobania autor tekstów wykonywanych m.in. przez Jana Kondraka i Lubelską Federację Bardów. Mieszka i czasem tworzy w Lublinie. 

Maria Ekier ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w pracowni profesora Jana Marcina Szancera i pracowni profesora Juliana Pałki w 1971 roku). Projektuje okładki, ilustruje książki dla dzieci. Otrzymała wiele nagród i wyróżnień (są wśród nich: plakieta BIB przyznana w 1999 i 2007 roku, wpis na Listę Honorową IBBY, tytuł Najpiękniejszej Książki Roku w konkursie PTWK dla autorskiej książki „Kocur mruży ślepia złote”, Medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości). 
/źródło: http://www.hokus-pokus.pl /Jest autorką plakatu do koncertu „Szukaj w snach”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej