W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Teatr Kamienica "Wiera Gran"

Spektakl: Teatr Kamienica "Wiera Gran"
Data rozpoczęcia 2014-02-08
Godzina rozpoczęcia 20:00
Kategoria Spektakl

Historia Wiery Gran, niezwykle utalentowanej piosenkarki i ekscytującej kobiety budzi w ostatnich latach szczególne zainteresowanie. Gran wyjechała z Polski w latach 50., występowała w najsłynniejszych salach koncertowych m.in. z Edith Piaf i Jacquesem Brelem, ale znaczną część życia zmagała się z oskarżeniami o współpracę z gestapo w warszawskim getcie. Doprowadziły one artystkę do paranoi. Przedstawienie Teatru Kamienica ukazuje Wierę Gran, zamkniętą w paryskim mieszkaniu i dokonującą rozrachunku ze swoim losem. Skomplikowany portret piosenkarki w bardzo piękny sposób ukazuje Justyna Sieńczyłło. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Realizacja:
Scenariusz: Anna Burzyńska
Reżyseria: Barbara Sass
Występują: Justyna Sieńczyłło, Paweł Burczyk

Wiera Gran była artystką światowego formatu. Niezwykle utalentowana, obdarzona głębokim głosem, była również niezwykłą kobietą – piękną, pełną pasji i życia. Na Wierę Gran padł jednak cień – przez większość swojego życia zaszczuwana, walczyła z oskarżeniami o kolaborację z Gestapo. Ten kameralny spektakl, przenosi widza zarówno do nowojorskiej Carnegie Hall, koncertowych sal w Paryżu, Tel Awiwie, jak i do kawiarni warszawskiego getta Cafe Sztuka, gdzie niegdyś koncertowała Wiera Gran.

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, III - 25 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej