W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Teatr Piosenki "Leningrad"

Spektakl: Teatr Piosenki "Leningrad"
Data rozpoczęcia 2014-01-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Spektakl

Spektakl w reżyserii Łukasza Czuja (twórcy znanego publiczności Teatru Starego przedstawienia Siekiera. Tańce polskie w tonacji punk) to właściwie koncert piosenek znanego petersburskiego zespołu Leningrad, którego liderem jest charyzmatyczny Siergiej Sznurow. W utworach Leningradu, porównywanego czasem z naszym Kultem, zawiera się ogromny ładunek anarchistycznej energii i dekadencji, skierowanej przeciw współczesnej Rosji. Przedstawienie Czuja doskonale tę mieszankę odtwarza i porywa publiczność. Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

Piosenki Sznurowa to z jednej strony przewrotne, dekadenckie teksty, często nie stroniące od wulgaryzmów – z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, łącząca w sobie elementy rocka, ska, punka – wciągająca w szaleńczy wir od pierwszych taktów.

Bilety: I - 50 zł, II - 40 zł, 25 zł
czas trwania: 80 minut

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej