W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu "A ja, Hanna"

Spektakl Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu "A ja, Hanna"
Data rozpoczęcia 2012-10-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Spektakl

Spektakl muzyczny, monodram w wykonaniu Grażyny Rogowskiej, znakomitej aktorki Teatru im. Kochanowskiego w Opolu. Tytułowa Hanna to siostra Urszulki, opiewanej przez Jana Kochanowskiego w "Trenach". Ona również zmarła w młodym wieku, ale jej odejście nie stało się tematem tak pięknej żałobnej poezji. Co dziewczynka mogła czuć do ojca i siostry? To nie tylko pytanie, które odnosi się do historii literatury. Jego uniwersalny, a więc także współczesny wymiar podkreśla również mocna muzyka Tomasza Hynka, towarzysząca poezji. Spektakl zdobył Grand Prix na Festiwalu Klasyki Polskiej w Opolu w 2011 roku.
Wojciech Majcherek, kurator programu teatralnego w Teatrze Starym

W spektaklu najważniejszy jest tekst i muzyka. Świetna, ostra, rockowa. Grażyna Rogowska drapieżnym głosem wyśpiewuje – wykrzykuje ból ojca, który stracił córkę i ból drugiej córki, która straciła ojca. I która nie mogła sobie z tym bólem i odrzuceniem poradzić.

Przywołane w zakończeniu „Epitafium dziecięciu” z I tomu „Fraszek” jest jawnym oskarżeniem ojca, który tak zatracił się w bólu po jednej córce, że doprowadził do (samobójczej?) śmierci drugą.

Przejmujące, znakomite, świetnie wykonane. Brawo! Nie wystarczy raz obejrzeć. A obejrzeć należy koniecznie.
Iwona Kłopocka, Nowa Trybuna Opolska

Spektakl zdobył Grand Prix na Festiwalu Klasyki Polskiej w Opolu, a także wygrał Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne. Z powodzeniem prezentowany był na prestiżowych festiwalach, m.in.: Festiwalu Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach oraz Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Bilety: I - 40 zł, II - 30 zł, III - 20 zł