W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Trzy świnki czyli LOS TRES VAGABUNDOS"

Spektakl "Trzy świnki czyli LOS TRES VAGABUNDOS"
Data rozpoczęcia 2009-12-03
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Stanislav Staško
„Trzy świnki czyli LOS TRES VAGABUNDOS”

Spektakl TRZY SWINKI jest współczesną wersją znanej bajki o trójce przyjaciół, którzy postanowili wybudować sobie domki. W Teatrze im. H. Ch. Andersena – to historia o trójce przyjaciół – hip-hoperów - z jednego blokowiska, którzy postanawiają znaleźć swoje miejsce na osiedlu. I jak bajkowe świnki budują swoje „bazy”; również jak w bajce jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby pokrzyżować plany trójki przyjaciół – bajkowy Wilk – czyli współczesny dozorca.
Realizacja TRZECH SWINEK pełna jest współczesnej muzyki hip – hopowej, choreografii, a sama inscenizacja poprowadzona jest przez debiutującego w Polsce, młodego słowackiego reżysera Stanislava Staško w konwencji teatru improwizacji. Znaczy to mniej więcej tyle, że widzowie odwiedzający nie jedno a kilka przedstawień będą mogli być świadkami za każdym razem nieco innego wydarzenia.


reżyseria: Stanislav Staško
tłumaczenie i adaptacja tekstu oraz tekst piosenek : Dariusz Czajkowski
scenografia i kostiumy: Erik Ivančík
choreografia: Miroslava Valentíková
muzyka: Sisa Michalidesová a Peter Preložník
graffiti: Filip Komorowski

obsada:
świnki: Dominika Mrozowska – Klara,
Konrad Biel – Pat,
Mateusz Kaliński –Mat
oraz
Bożena Dragun – sąsiadka I
Wioletta Tomica – sąsiadka II
Bartosz Siwek - dozorca
Bogusław Byrski- skrzat