W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Tymoteusz i Psiuńcio

Spektakl: Tymoteusz i Psiuńcio
Data rozpoczęcia 2020-06-27
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 35 zł
Kategoria Spektakl

Decyzją Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie - Krzysztofa Rzączyńskiego, Teatr otwiera drzwi dla widzów i zaprasza na spektakl "Tymoteusz i Psiuńcio" w reżyserii Arkadiusza Klucznika.

Spektakl zostanie zagrany dwa razy, w ostatni weekend czerwca, na koniec sezonu teatralnego, to jest w sobotę 27 czerwca o g. 16:00 oraz w niedzielę 28 czerwca o g. 12:00.

Spektakl „Tymoteusz i Psiuńcio” powstał na podstawie dramatu Jana Wilkowskiego, w reżyserii Arkadiusza Klucznika. Teatralne opowieści Jana Wilkowskiego o misiu Tymoteuszu to klasyka polskiej dramaturgii dla teatru dla dzieci. Tym razem Tymoteusz postanawia mieć przyjaciela Psiuńcia, wbrew woli Taty. A co z tego wyniknie?… Tymoteusza, niesfornego miśka, który ciekawy świata, stale pakuje się w tarapaty nie musimy specjalnie przedstawiać. 

Premiera spektaklu odbyła się 15 września 2012.

  • Reżyseria: Arkadiusz Klucznik
  • Scenografia: Eva Farkašová (Słowacja)
  • Muzyka: Marcin Partyka
  • Przygotowania wokalne: Bożena Stasiowska-Chrobak
  • Choreografia: Urszula Pietrzak
  • Asystent reżysera: Roma Drozdówna

OBSADA: Kacper Kubiec  - Miś Tymoteusz / Jacek Dragun - Tata Miś / Wioletta Tomica - Lisica / Maria Wąsiel – Kura oraz Katarzyna Staniewska, Roma Drozdówna, Mirella Rogoza-Biel, Bogusław Beniu Byrski

Bilety w cenie 35 zł / osoba już w sprzedaży on line w serwisie Bilety24 oraz w kasie teatru, która jest czynna od poniedziałku do piątku od 8:00 do 12:00. Wszelkie informacje dotyczące zakupu biletów znajdują się na stronie teatru w zakładce BILETY. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej