W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl "Tymoteusz wśród ptaków"

Spektakl "Tymoteusz wśród ptaków"
Data rozpoczęcia 2014-03-27
Godzina rozpoczęcia 09:30
Miejsce Teatr im. Hansa Christiana Andersena, ul. Dominikańska 1
Kategoria Spektakl

Tymoteusz wśród ptaków czyli wiosenna przygoda Tymcia

Przedstawiamy Państwu misia! Tak, Misia Tymoteusza, zwanego także Tymoteuszem Rymcimci! To kolega Misia Uszatka i Misia Yogi, bliski przyjaciel Misia Puchatka i daleki krewny Misia Paddingtona oraz Misia Fuzzie. A w każdym razie ta sama rodzina…

Miś Tymoteusz mieszka w lesie wraz ze swoim tatą i ptakami… Nadchodzi wiosna i - jak wszyscy wiemy – w gniazdkach zaraz pojawią się jajka… Wszystkie ptaki będą zajęte ich wysiadywaniem… Z wyjątkiem jednego: kukułki! Ten właśnie ptak podłoży swoje jajka, nie komu innemu, tylko samemu Misiowi Tymoteuszowi! Może uda się dla tego jajeczka znaleźć gniazdko? Może jakiś ptak zdecyduje się to jajko wysiedzieć?
Ale jest też i „czarny charakter” – Lisica, która myśli tylko o jednym: zjeść to jajko

Autorem całej serii dramacików o Misiu Tymoteuszu Rymcimci był Jan Wilkowski, aktor – lalkarz, pedagog i reżyser, szerokiej publiczności znany z telewizyjnych festiwali teatrów lalkowych. To z pod jego ręki wyszły całe rzesze artystów polskiego teatru lalek, aktorów i reżyserów. To On w końcu był autorem całej listy dramatów polskiego teatru lalek, na czele ze „Zwyrtałą - muzykantem”, „Spowiedzią w drewnie”, „Guignolem w tarapatach”, „Ulą z I-ej B” czy „Dekameronem 85”, które całe dekady gościły na scenach lalkowych.

Wersja lubelska „Tymoteusza wśród ptaków” będzie rozśpiewanym dużym widowiskiem ze scenografią Evy Farkasovej (Słowacja) – znanej z lubelskiej wersji „Pszczółki Mai”, z muzyką Marcina Partyki („Przygody pszczółki Mai”, „Trzej muszkieterowie”) oraz choreografią Mirki Valentikovej (Czechy), w reżyserii Arkadiusza Klucznika. W przedstawieniu udział bierze cały zespół „Andersena”, a w role główne wcielą się: Mateusz Kaliński (Miś Tymoteusz), Jacek Dragun (Tato Tymoteusza) oraz Wioletta Tomica (lisica).

Patronat honorowy: Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków
Premiera: 7 maja 2011
Czas: 60 min

reżyseria: Arkadiusz Klucznik
asystent reżysera i inspicjent: Roma Drozdówna
scenografia: Eva Farkašová (Słowacja)
asystent scenografa: Maria Piskorz
muzyka: Marcin Partyka
przygotowanie wokalne: Marcelina Paniuta-Jankowska
choreografia: Miroslava Valentíková (Czechy)
asystent choreografa: Urszula Pietrzak

Obsada:
Miś Tymoteusz: Mateusz Kaliński
Tata Tymoteusza: Jacek Dragun
Lisica: Wioletta Tomica
Kukułka: Bożena Dragun
Kura: Maria Wąsiel
Sikorka: Roma Drozdówna
Sikor: Bartosz Siwek
Dudek: Piotr Gajos
Drozd: Konrad Biel
Drozdowa: Mirella Rogoza - Biel
Wróble: Dominika Mrozowska, Urszula Pietrzak, Ilona Zgiet, Daniel Arbaczewski, Bogusław Byrski

Bilety:
wtorek - piątek: 15 zł (cena biletu dla grup), niedziela: 20 zł, niedziela + spotkanie z głównym bohaterem (zdjęcia, wywiady, autografy): 25 zł, premiera: 25 zł, koncert: 20 zł

Dział organizacji widowni: tel.  (81) 532 32 25, +48 502 510 837, e-mail: info@teatrandersena.pl
Kasa biletowa: czynna od poniedziałku do czwartku: 8:00- 15:30, w piątek 8:00-17:00 oraz 2 godz. przed wydarzeniem