W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Spektakl: Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy
Data rozpoczęcia 2021-06-05
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Park Ludowy
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spektakl

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy Teatru im. Andersena jest autorską wariacją jego aktorów na temat dalszych losów trzech świnek i wilka.

W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, korzystając przy tym z klasycznych Baśni braci Grimm: „Wilk i lis”, „Czerwony Kapturek” oraz „Wilk i siedem koźlątek”.Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

tekst, scenografia i projekty lalek: Katarzyna Staniewska, muzyka na żywo: Łukasz Staniewski i Daniel Lasecki, realizacja dźwięku: Tomasz Nowakowski, Kamil Błaszczak, realizacja świateł: Michał Kupczyński, występują: Daniel Lasecki, Natalia Sacharczuk, Łukasz Staniewski, Kinga Matusiak-Lasecka, Katarzyna Staniewska

Wydarzenie jest częścią Festiwalu Familijnego >>>

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej