W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakl: Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy

Spektakl: Wilk i trzy świnki oraz leśniczy co strzeże dziczy
Data rozpoczęcia 2022-02-24
Godzina rozpoczęcia 11:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, plac Teatralny 1
Organizator Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Udział Płatny
Kategoria Spektakl

wiek: 5+ / czas: 50 min.
na podstawie baśni Jacoba Grimm i Wilhelma Grimm

TWÓRCY: 

  • Tekst, projekty scenografii i lalek: Katarzyna Staniewska
  • Muzyka: Daniel Lasecki i Łukasz Staniewski

OBSADA: 

  • Daniel Lasecki
  • Kinga Matusiak-Lasecka
  • Natalia Sacharczuk
  • Katarzyna Staniewska
  • Łukasz Staniewski

Każdy z nas kojarzy baśń Braci Grimm o Wilku i Trzech Świnkach. Spektakl lalkowy pod tytułem Wilk i trzy świnki oraz leśniczy, co strzeże dziczy jest autorską wariacją, aktorów naszego teatru, na temat dalszych losów trzech świnek i wilka. W błyskotliwy i zabawny sposób tytułowe bohaterki opowiadają własne scenariusze tego, co mogło dziać się z wilkiem po jego tajemniczym zniknięciu, nawiązując przy tym do klasycznych Baśni braci Grimm: Wilk i lis, Czerwony Kapturek oraz Wilk i siedem koźlątek.

Spektakl dotyka tematyki stereotypów i lęków przed nieznanym, a także brakiem chęci zrozumienia drugiej osoby, jej wyborów czy kultury. Daje również możliwość poznania sposobów przełamywania własnych barier oraz budowania przyjaznych relacji.

Podczas oglądania spektaklu widz będzie miał okazję zobaczyć aż cztery rodzaje lalek teatralnych oraz kolorowy teatr cieni. Muzyka wykonywana na żywo. Wszystko to sprawia, że spektakl jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny, która pozwoli zakochać się w prawdziwym teatrze lalek. Scenariusz powstał w oparciu o klasykę literatury dziecięcej, a dokładniej Baśni braci Grimm, dzięki którym najmłodszy widz będzie miał okazję zapoznać się w atrakcyjny i wyjątkowy sposób z tą literaturą, a starsi będą mogli powrócić do czasów błogiego dzieciństwa.

 

BILETY INDYWIDUALNE
Bilety indywidualne na spektakle weekendowe można zakupić w serwisie Bilety24 i w kasie teatru, natomiast na spektakle w dnia powszednie tylko w kasie teatru. Bilety specjalne można zakupić tylko w kasie teatru za okazaniem odpowiednich dokumentów. Teatr nie prowadzi rezerwacji telefonicznej ani mailowej biletów indywidualnych.

BILETY GRUPOWE
Bilety grupowe na warsztaty i spektakle wymagają wcześniejszej rezerwacji mailowej lub telefonicznej w Dziale Organizacji Widowni. Płatności za bilety grupowe można dokonać przed spektaklem w kasie teatru lub przelewem na podstawie wystawionej faktury. Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

  • godziny otwarcia: pon. – pt. g. 8:00 – 16:00
  • telefony: +48 502 663 873 / +48 691 910 201
  • e-mail: 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej