W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spektakl: Ziemia, planeta ludzi

Data rozpoczęcia 2017-02-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Sala Widowiskowa
Organizator Lubelski Salon Artystyczny
Kontakt Kasa czynna od poniedziałku to piątku w godzinach 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Udział Płatny
Koszt udziału ulgowy/normalny: 15 zł / 20 zł | grupowy: 10 zł
Kategoria Spektakl

Lubelski Salon Artystyczny zaprasza na spektakl Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie „Ziemia, planeta ludzi”  na motywach powieści Antoine de Saint-Exupéry. 

reżyseria: Daria Kopiec
Obsada: Grzegorz Łukawski, Natalia Strzelecka, Hanna Bieluszko, Rafał Dziwisz

 
Spektakl inspirowany twórczością autora „Małego Księcia”, a w szczególności książką pod tytułem „Ziemia, planeta ludzi”, którą w dużej mierze poświęcił on osobistym przeżyciom, a także doświadczeniom kolegów – lotników, lecz w tym przypadku nie będzie mowy o lotach nad Ziemią, ale o dużo bardziej emocjonujących podróżach kosmicznych.  Autorzy spektaklu, wysyłają Antoine'a Saint-Exupéry'ego w podróż na Marsa, ale zastrzegają, wspierając się cytatem ze Stanisława Lema: "Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster".  Podczas spektaklu, będziemy mogli nie tylko odbyć niesamowitą podróż w Kosmos, ale także zastanowić się nad potęgą ludzkich uczuć. 
Spektakl powstał w ramach projektu WYLĘGARNIA, który ma na celu umożliwienie młodym i obiecującym twórcom pracę na profesjonalnej scenie teatralnej.

Spektakl staje się przypowieścią o miłości, samotności w związku i przekraczaniu granic. A także o tym, jak bardzo trudno wybaczyć samemu sobie. Rosnąca odległość od Ziemi wzmaga u bohaterów wewnętrzną potrzebę autorefleksji, uporządkowania własnego życia. Im bardziej Antoine oddala się od świata, tym bardziej świat nie daje mu spokoju i wzbudza w nim niepokój.
Rafał Siemko / Teraz Teatr

Najważniejsze wydarzenia cykliczne