W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spektakle teatralne w Wojewódzkim Ośrodku Kultury

Spektakle teatralne w Wojewódzkim Ośrodku Kultury
Data rozpoczęcia 2013-06-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Wojewódzki Ośrodek Kultury, ul. Dolna Panny Marii 3
Kategoria Spektakl

Monodram „TUWIM” - spektakl, monodram, pokaz z poezją w roli głównej, ukłon w stronę wybitnego autora w czasie trwania Roku Tuwima w Polsce. Na spektakl składają się wybrane przez Przemysława Gąsiorowicza teksty, od wierszyków dla dzieci aż po erotyki.

„Ixiński” – spektakl inspirowany tomikiem opowiadań Arkadija Awerczenki pt. ,,Pies łańcuchowy i inne humoreski”. Głównym wątkiem jest zdrada kobiety, która porzuca wartościowego mężczyznę dla bufoniastego pisarza. Zdradzony dowiaduje się o tym i pragnie wyrównać rachunki z kochankiem Jakie będą tego konsekwencje, zobaczymy na scenie. Scenariusz i wykonanie: Adam Sokolnicki, Karol Grochowski

„Jak wariatki" - Teatr OKO - przyjmijmy, że spektakl jest zabawą na temat tego, co w ostatnim czasie ogarnęło cały świat, zawładnęło praktycznie każdym z nas... opętało dzieci i zniewoliło dorosłych, wkładając im w głowy papkę informacji, które są efektem czyjejś wyobraźni nijak mającej się do rzeczywistości. Zastanówmy się jak i po co był stworzony świat? Czy tak to miało być poukładane? Czyżby uczeń za wszelką cenę chciał przerosnąć mistrza? A może faktycznie żyjemy w matriksie? A to wszystko co nas otacza jest wielkim snem, z którego być może się obudzimy... Tylko gdzie wówczas będzie nasza ręka?

„Żywot” – Teatr „Gravite” - tym razem poniosło nas do XVII wiecznej Rosji, gdzie śledzimy losy Awwakuma Pietrowicza Kondratjewa – przez staroobrzędowców uważanego za męczennika. Nie chodzi nam jednak o przedstawienie życia duchowego w Rosji.

W dobie dewaluacji ideałów, braku autorytetów i dążenia do, niejednokrotnie źle pojmowanej, wolności i nowoczesności i kariery, chcemy zapytać o wewnętrzną kondycję każdego z nas. Z lekkim przerażeniem obserwujemy ogólny „pęd ku zachodowi”, jego kulturze i tradycji. Oczywiście czerpiemy z nowych „europejskich” dobrodziejstw pełnymi garściami, ale uporczywie staramy się pamiętać skąd, jako teatr, wyszliśmy i co nas ukształtowało.

„Aktorzy atakują" - pokaz małych form teatralnych zrealizowanych przez aktorów Teatru Pierwszego Kontaktu. "Aktorzy atakują" to pierwszy taki projekt w TPK. Aktorzy z pomocą opiekuna teatru Tomasza Załuckiego, postanowili stanąć z drugiej strony kurtyny i sprawdzić się w rolach reżyserów. Wyzwanie to podjęły trzy dzielne niewiasty: Katarzynę Piekarczyk, Dominikę Giełze i Joannę Baran. Podczas Nocy Kultury zaprezentowane zostaną spektakle:

„Jeśli myślisz" - Człowiek „naszych czasów". Samotny w tłumie ludzi. Próbuje odnaleźć poczucie bezpieczeństwa dzięki codziennej rutynie życia. Jacy jesteśmy? Czy umiemy rozmawiać, kochać, marzyć? Co jest dla nas tak naprawdę ważne? Spektakl pokazuje bohaterów, którzy na co dzień są elementami dobrze naoliwionej maszyny. Czasem jednak przychodzą do głowy myśli, przez które wypadamy z rytmu. I naprawdę zaczynamy myśleć... Scenariusz i reżyseria: Dominika Gielza

„Kochanie, jest pięknie.." - W relacjach damsko-męskich powinno być pięknie i bez komplikacji. Często bywa inaczej. Niby bliscy, a często oddaleni od siebie. Dlaczego uciekamy? Mały spektakl jest próbą uchwycenia tego jak czasem trudno jest porozumieć się w najważniejszych dla nas sprawach i z najważniejszymi osobami w naszym życiu. Okraszone szczyptą humoru, z dodatkiem poezji i z elementami trudnych pytań o kondycję dzisiejszych panów i pań. Momentami inspirowana tym co najlepsze - czyli naszą, polską rzeczywistością. Nie ma co opisywać, trzeba zobaczyć. Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Piekarczyk

„Śmierć w pościeli" - Jeden on i dwie one... On mocno sterowany przez swoją żonę, załamany swoim bezsensownym losem, pragnący odrobiny uczucia, przez co mocno łatwowierny - wpada w sidła miłej, empatycznej dobrej wróżki....ale czy nie będzie to jak w przysłowiu spadek z deszczu pod rynne? Można byłoby rzecz życie to nie serial, serial to nie teatr a jeśli można byłoby to wszystko połączyć, stworzyć coś niebanalnego z banalnej historii. W żart obrócić dramat. O tym miedzy innymi jest ten krótki miejscami zabawny osadzony w niewiadomej epoce spektakl. Fikcja łączyć się będzie z rzeczywistością, komizm z tragedią, przeszłość z teraźniejszością. Reżyseria i scenariusz: Joanna Baran

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej