W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spis treści: Gabriela Muskała

Spis treści: Gabriela Muskała
Data rozpoczęcia 2018-02-18
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spotkanie

Gościem 26. spotkania w ramach cyklu „Spis Treści” będzie Gabriela Muskała.

Gabriela Muskała – polska aktorka telewizyjna, teatralna i filmowa, dramatopisarka, reżyserka. Absolwentka łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Telewizyjnej (1994). Występowała w Teatrze Powszechnym w Łodzi oraz w stołecznych: Teatrze Kwadrat, Teatrze Dramatycznym i Teatrze Narodowym. Związana jest z łódzkim Teatrem im. S. Jaracza. Jest laureatką, m.in. I nagrody na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, „Złotych Masek” – nagrody łódzkich dziennikarzy oraz nagrody dla najlepszej aktorki na 11. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.

Wraz z siostrą, Moniką Muskałą, tłumaczką literatury niemieckojęzycznej, tworzą autorski duet „Amanita Muskaria”, którego monodram „Podróż do Buenos Aires” był pokazywany i nagradzany na festiwalach w kraju i za granicą. Zagrała główne role w filmach „Królowa aniołów”, „Aria diva”, „Podróż”, „Krzysztof”, a także w nagrodzonym na Festiwalu w Wenecji  francuskojęzycznym filmie „Cała zima bez ognia” w reżyserii Grzegorza Zglińskiego. Za rolę w ich kolejnym wspólnym filmie pt. „Wymyk” otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki w roli drugoplanowej na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni (2011). Rok później została nagrodzona za najlepszą główną rolę kobiecą na koszalińskim Festiwalu Młodzi i Film za film Anny Wieczur-Bluszcz „Być jak Kazimierz Deyna”. Popularność przyniosły jej role w serialach „Londyńczycy” (nominowana do nagrody „Outstanding Actress” na  Festiwalu TV Fest  w Monte Carlo), „Głęboka woda”,  „Paradoks” i „Wszystko przed nami”.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się:  Marcin Bosak, Stanisław Brudny, Ewa Konstancja Bułhak, Bogusław Byrski, Stanisława Celińska, Katarzyna Figura, Beata Fudalej, Agnieszka Glińska, Katarzyna Groniec, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Irena Jun, Maja Komorowska, Sandra Korzeniak, Dorota Landowska, Jan Peszek, Maria Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Dorota Segda, Anna Seniuk, Natalia Sikora, Ewa Skibińska, Grażyna Szapołowska, Joanna Szczepkowska, Wioletta Tomica i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.