W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spis treści: Katarzyna Figura

Spis treści: Katarzyna Figura
Data rozpoczęcia 2017-11-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”, ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 15/10 zł
Kategoria Spotkanie

Gościem 25. spotkania w ramach cyklu „Spis Treści” będzie Katarzyna Figura.

W jej wykonaniu usłyszymy fragmenty tekstów Fiodora Dostojewskiego i Elfriede Jelinek.

Katarzyna Figura – polska aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna. Doskonale znana ze swoich dokonań kinowych. Grała w obrazach czołówki polskich reżyserów. Współpracowała również z Robertem Altmanem (film „Pret-a-porter” z 1995 roku). Stworzyła wyraziste kreacje teatralne w spektaklach „Persona. Marylin” w reż. Krystiana Lupy i „Kupieckie kontrakty” w reż. Pawła Miśkiewicza. Obecnie związana z Teatrem Wybrzeże.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska, Ewa Skibińska, Ewa Konstancja Bułhak, Maja Komorowska, Dorota Landowska, Stanisław Brudny, Sandra Korzeniak i Anna Seniuk. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.