W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spis treści: Łukasz Jemioła

Spis treści: Łukasz Jemioła
Data rozpoczęcia 2018-03-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin"
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spektakl

27. spotkanie w ramach cyklu „Spis Treści” – tym razem o wartości tekstu śpiewanego. Twórczość takich autorów, jak Adam Asnyk, Adam Mickiewicz, Czesław Miłosz, Juliusz Słowacki, Julian Tuwim usłyszymy w wykonaniu Łukasza Jemioły – znanego lubelskiego muzyka i wokalisty.

Łukasz Jemioła – wokalista, songster, specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpicking.
Łukasz Jemioła jako wokalista wielokrotnie współpracował z Włodkiem Pawlikiem – laureatem Nagrody Grammy. Z Pawlikiem współtworzył projekty: „Wieczorem” – z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” – z poezją Adama Zagajewskiego czy jazz-rockową kantaty „Myśląc Ojczyzna”. Łukasz Jemioła występował także z: Arturem Andrusem, Piotrem Bałtroczykiem, Piotrem Fronczewskim, Andrzejem Lampertem, Małgorzatą Kożuchowską, Maciejem Miecznikowskim, Margaret, Januszem Radkiem, Marylą Rodowicz, Maciejem Zakościelnym, zespołem Anawa Marka Grechuty. Na swoim koncie ma liczne realizacje telewizyjne dla TVP, TVN, POLSAT, takie jak: Sopot Top Hits Festiwal, X-Factor, Mrągowo i inne. W ciągu 15 lat pracy scenicznej dał setki koncertów na terenie całej Polski oraz w Austrii, Estonii, Słowacji i na Ukrainie.

Łukasz Jemioła jest między innymi laureatem: nagrody Teatru Polskiego Radia w kategorii: muzyka, I nagrody na Grechuta Festiwal w 2014 roku, głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie w 2009 roku, nagrody za najlepszy recital z piosenkami retro na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Retro w 2015 roku, I nagroda Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu w 2012 roku, dwukrotnie Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce. Na swoim koncie ma płytę z autorską muzyką pod tytułem „Jemioła”, płytę live z koncertów „Wieczorem” oraz „Mów spokojniej”, „Kraina Łagodności vol. 3” czy płytę współtworzoną z Wojciechem Malajkatem „Tańcobajki. Kot w butach”.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Zapraszani Goście opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się:  Marcin Bosak, Stanisław Brudny, Ewa Konstancja Bułhak, Bogusław Byrski, Stanisława Celińska, Katarzyna Figura, Beata Fudalej, Agnieszka Glińska, Katarzyna Groniec, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Irena Jun, Maja Komorowska, Sandra Korzeniak, Dorota Landowska, Gabriela Muskała, Jan Peszek, Maria Peszek, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Dorota Segda, Anna Seniuk, Natalia Sikora, Ewa Skibińska, Grażyna Szapołowska, Joanna Szczepkowska, Wioletta Tomica i Jarosław Zoń. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej