W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o literaturę. Czy Polacy potrzebują poezji?

Spotkania: Bitwa o literaturę. Czy Polacy potrzebują poezji?
Data rozpoczęcia 2015-02-24
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

Prowadzenie: Krzysztof Varga
Goście: Anna Kałuża, Jarosław Klejnocki

Kilka miesięcy temu znany specjalista od poezji oraz autor monumentalnej biografii Czesława Miłosza Andrzej Franaszek ubolewał nad upadkiem polskiej poezji, która według niego przestała zajmować się sprawami fundamentalnymi, a zatopiła się w grach z samą sobą, przestała być punktem odniesienia dla ludzkich wątpliwości, namiętności, a stała się hermetyczną grą. Po śmierci Miłosza, Herberta, Szymborskiej musimy zadać sobie pytanie „Co z tą poezją?”. Wszak poezja zawsze była polską specjalnością i uważaliśmy, że w poezji jesteśmy potęgą światową. Czy tak jest nadal? A może poezja nie jest już dla wszystkich, ale tylko dla grupki maniaków poezją zainteresowanych, a może wyłącznie dla samych poetów?
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji "Osobowości” na antenie Radia Lublin w poniedziałek 2 marca o 20:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej