W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkania: Bitwa o literaturę. Matka, Polka, pisarka

Spotkania: Bitwa o literaturę. Matka, Polka, pisarka
Data rozpoczęcia 2015-01-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, Jezuicka 18
Kategoria Spotkania

Wydała powieści Kieszonkowy atlas kobiet, Dzidzia, Cwaniary, ale także książki dla dzieci. Jest też szefową fundacji MaMa, której zadaniem jest poprawa sytuacji kobiet, szczególnie matek. Łączy pisanie z pracą pozytywistyczną, jest niestrudzona, i w pisaniu, i w działaniu. Jej ostatnią książką jest przejmujący zbiór opowiadań W krainie czarów, niewątpliwie jedna z najlepszych polskich książek 2014 roku, w której autorka daje głos tak różnym bohaterkom jak stara prostytutka czy kobiety Powstania Warszawskiego. U tej pisarki to co zwyczajne staje się niezwyczajne, a opisane jest nadzwyczajnie. Sylwia Chutnik wyrosła na gwiazdę polskiej literatury, a jednocześnie pozostała pisarką zupełnie osobną, która z pewnością jeszcze nie raz nas zadziwi.
Krzysztof Varga, kurator programu literackiego w Teatrze Starym

Obszernego skrótu ze spotkania będzie można wysłuchać w audycji Osobowości na antenie Radia Lublin w poniedziałek 2 lutego o 20:00.

Prowadzenie: Grażyna Lutosławska
Gość: Sylwia Chutnik

Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego. Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej