W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie #3. Odrodzenie języka hebrajskiego - cud czy ciągłość historyczna?

Spotkanie #3. Odrodzenie języka hebrajskiego - cud czy ciągłość historyczna?
Data rozpoczęcia 2015-11-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN”, Sala Czarna
Udział Bezpłatny

Cykl wykładów ma służyć jako wprowadzenie do wiedzy o współczesnym Izraelu, o jego korzeniach  historycznych, kulturze, osiągnięciach i porażkach. W to migotliwe spojrzenie na Izrael będziemy wplatać historię polsko-izraelskich kontaktów. Są to także wykłady o śladach polskości w Izraelu i śladach żydowskiej kultury w Polsce. Zastanowimy się również nad nauczaniem historii o Zagładzie i historii drugiej wojny światowej w obu krajach i opowiemy o współpracy i problemach w tej dziedzinie między Izraelem a Polską. Postaramy się by wykłady były ilustrowane środkami audiowizualnymi i by dążyły do dialogu i dyskusji na powyższe tematy.

Yaron Karol Becker -  filozof, historyk, dziennikarz, tłumacz, aktywista społeczny, orędownik dialogu międzykulturowego, działacz na rzecz porozumienia izraelsko-palestyńskiego, były współpracownik Instytutu Polskiego w Tel Awiwie. Wykładał historię na uniwersytecie w Tel Avivie (1970-1973), filozofię rosyjską i polską (1992-2002) oraz historię i nauki społeczne w izraelskich liceach (1973-2000). Za pracę na rzecz relacji polsko-izraelskich został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Złotym Krzyżem Zasługi. Na stałe współpracuje z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN”.