W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Aleksandra Świstow (blog Pojechana)

Spotkanie: Aleksandra Świstow (blog Pojechana)
Data rozpoczęcia 2020-10-09
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł
Kategoria Spotkanie

ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie w ramach Festiwalu "Przez świat. Spotkania z podróżą" zapraszają na spotkanie:  Aleksandra Świstow (blog Pojechana), Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin. 

bilety 12 zł dostępne na https://ekobilet.pl/srka

Zabawne historie z życia Polki w jednym z największych miast Chin i z podróży po Państwie Środka. Opowieści o walkach świerszczy, podrabianym jedzeniu, układaniu się z duchami, przemycie mleka w proszku, targach matrymonialnych, tradycyjnym weselu i nowoczesnych zaręczynach, słodyczach nadziewanych pastą z czerwonej fasoli i o tym, co powinien zrobić każdy chiński prawdziwy mężczyzna.

Pojechana, czyli Aleksandra Świstow to kobieta wysoce ekspresyjna ruchowo i werbalnie, niepokorny duch, wieczna optymistka i wulkan energii. Nie umie żyć bez ludzi i słońca, nie lubi jeść nożem i widelcem ani zimy w mieście. Jest socjologiem i politologiem (z wykształcenia), florystką (dyplomowaną), dziennikarzem (z wykształcenia i pasji, jej artykuły ukazały się między innymi w magazynach „Traveler”, „National Geographic”, „Poznaj Świat” i „Wysokich Obcasach”, a także na najważniejszych portalach o tematyce podróżniczej), prelegentką na festiwalach podróżniczych i pilotką wycieczek po Azji Południowo-Wschodniej. Przez 2,5 roku mieszkała w Chinach i o tym właśnie okresie opowiada jej książka Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej