W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa profesora Janusza Kirenki

Spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa profesora Janusza Kirenki
Data rozpoczęcia 2011-05-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Dom Kultury LSM zaprasza na spotkanie autorskie i wernisaż wystawy malarstwa profesora Janusza Kirenki z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zatytułowanej "Impresje, refleksje, portrety i takie tam".
Spotkanie poprowadzi Kazimierz Rejmak.


Prof. dr hab. Janusz Kirenko - urodzony w Lublinie. Studia odbył w latach 1978-1982 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1988 roku, a stopień doktora habilitowanego w roku 1999. W czerwcu 2009 roku otrzymał tytuł naukowy profesora.
Poza pracą naukowo-dydaktycznej i działalnością społeczną zajmuje się malarstwem. Tworzy ikony, a ostatnio coraz częściej pejzaże. Brał udział w kilku wystawach zbiorowych i indywidualnych. Pisał o nim w jednym z katalogów wystaw prof. dr hab. Stanisław Popek (psycholog, malarz, poeta): Siłą życia naukowego i artystycznego okazały się zdolności intelektualne, uzdolnienia plastyczne i autentyczna pasja twórcza. W sytuacji braku pełnej sprawności, a równocześnie dążenia do wnętrza, niemal żywej, zniewalającej substancji, Janusz Kirenko nie popada w stan kontemplacji. Jest on twórcą świadomym upadków i wzlotów człowieka. Tworząc ikony daje nam siebie w najdoskonalszej postaci. W desce zaklęte są uczucia i marzenia tego głęboko czującego i myślącego człowieka.
W 2007 roku prof. Janusz Kirenko debiutował tomikiem wierszy w konwencji haiku pt. "Nieodgadnione snu udręki", w kolejnych latach opublikował: "W drażliwości swej" (2008) i "Takie tam portrety, refleksje, impresje" (2009). Projektuje również okładki do książek.


Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM