W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie: Maurycy Polaski

Data rozpoczęcia 2017-05-10
Godzina rozpoczęcia 08:30
Miejsce MBP Filia nr 29, ul. Kiepury 5
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Maurycy Polaski - aktor, muzyk, artysta kabaretowy. W roku 1987 ukończył wydział aktorski PWST w Krakowie. Współzałożyciel Kabaretu Pod Wyrwigroszem i zespołu rockowego Kurtyna Siemiradzkiego. Autor książek "Wierszyki na giętkie języki", „Żabki i żabki czyli słowne pułapki”, „Corrida językowa czyli 10 byków głównych”.

Arcyzabawne wierszyki pełne językowych łamańców w mistrzowski sposób czyta sam autor, Maurycy Polaski - gwiazda Kabaretu pod Wydrwigroszem. Jego książki są wielozadaniowe. Nie tylko zapewniają fantastyczną zabawę, dostarczają wrażeń estetycznych i wywołują salwy śmiechu, ale też wpływają na trening wymowy małych czytelników oraz zwracają uwagę na podstawowe błędy językowe. Króciutkie teksty barwnie i z humorem zilustrowała Agnieszka Semaniszyn-Konat. Wielkim atutem publikacji jest dołączona płyta, na której autor - znany szerszej publiczności z występów na kabaretowej scenie - sam aktorsko interpretuje własne teksty.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne