W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie prof. Grzegorza Kołodki „Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości”

Spotkanie autorskie prof. Grzegorza Kołodki „Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości”
Data rozpoczęcia 2013-03-27
Godzina rozpoczęcia 16:30
Kategoria Spotkanie

Stowarzyszenie „Lubelszczyzna w Europie”, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na spotkanie autorskie prof. Grzegorza Kołodki „Dokąd zmierza świat. Ekonomia polityczna przyszłości”.

Spotkanie poprowadzi dr Jerzy Gryz, Prezes Stowarzyszenia „Lubelszczyzna w Europie”

Grzegorz Kołodko - profesor zwyczajny nauk ekonomicznych i wykładowca akademicki, jeden z głównych architektów polskich reform gospodarczych. W interdyscyplinarnych pracach naukowych zajmuje się polityką rozwoju, długofalowymi zmianami systemowymi oraz teoretycznymi i praktycznymi problemami globalizacji i transformacji posocjalistycznej. Członek Europejskiej Akademii Nauki, Sztuki i Literatury.
Absolwent warszawskiej SGH, Dyrektor Centrum Badawczego Transformacji, Integracji i Globalizacji TIGER (www.tiger.edu.pl) w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Wykładał na czołowych amerykańskich uniwersytetach: Yale, UCLA i Rochester, New York. Angażowany jako ekspert organizacji międzynarodowych, m. in. ONZ, Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Doktor Honoris Causa zagranicznych uniwersytetów.
Autor i redaktor naukowy 46 książek oraz ponad 400 artykułów i referatów naukowych opublikowanych w 26 językach, z czego ponad 160 po angielsku.
Maratończyk i podróżnik; zwiedził ponad 160 krajów.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej