W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie wokół Magazynu „Malkontenty” | online

Spotkanie autorskie wokół Magazynu „Malkontenty” | online
Data rozpoczęcia 2021-02-19
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Facebook Księgarni Dosłownej
Organizator Centrum Kultury w Lublinie, Księgarnia Dosłowna
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Poezję, prozę oraz ciekawe felietony — to wszystko znajdziemy w Magazynie „Malkontenty”. Gościem Księgarni Dosłownej będzie Ivan Davydenko — redaktor naczelny oraz twórca magazynu.

To niezależny ilustrowany magazyn literacki dedykowany krótkim formom poezji, opowiadaniom, esejom, flash fiction itp. Pismo powstało w 2018 roku w Lublinie i pierwotnie było dedykowane debiutantom z lokalnych środowisk okołoliterackich. Jednak w krótkim czasie Magazyn „Malkontenty” zwrócił uwagę autorów spoza Lublina, zyskując status ogólnopolskiego. Ukazuje się nieregularnie jako seria tematycznych wydawnictw, w papierowej i elektronicznej wersji. Charakterystyczną cechą wydań jest zmienny w zależności od koncepcji format graficzny i odwołanie do kultury DIY-zinów. Redaktorem naczelnym i twórcą magazynu jest Ivan Davydenko, który publikował w „Stonerze Polskim”, „Odrze”, „Dzielnicówce”. Na co dzień jest związany z Domem Słów w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej