W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Andrzejem Bieńkowskim

Spotkanie autorskie z Andrzejem Bieńkowskim
Data rozpoczęcia 2022-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na spotkanie z Andrzejem Bieńkowskim i premierę jego nowej książki „Trzymałem węża w garści. Śladami muzykantów” (wyd. Prószyński i S-ka, 2022). W najnowszej książce otrzymujemy szeroki obraz wsi. Uczestniczymy w życiu nie tylko wiejskich artystów, ale i samego autora, który bez cenzury wprowadza nas za próg polskiej wsi – obserwowanej przez niego od lat 70. XX wieku.

Andrzej Bieńkowski 

Profesor ASP w Warszawie, artysta malarz. Dokumentuje muzykę tradycyjną Polski, Ukrainy i Białorusi. Dokonał niezwykle istotnego zapisu życia wsi – poprzez nagrania audio, wideo oraz fotografię – tworząc ogromny zbiór – Archiwum Muzyki Wiejskiej. Jest autorem książek: „Ostatni wiejscy muzykanci”, „Sprzedana muzyka”, „1000 kilometrów muzyki. Warszawa–Kijów”, a także kilkunastu wydawnictw płytowych.

O swojej pracy, pasji, i dokumentacji Andrzej Bieńkowski opowie podczas spotkania, które poprowadzi Aleksandra Zińczuk – redaktorka czasopisma kulturalno-społecznego Warsztatów Kultury – Kultura Enter.

Spotkanie będzie okazją do zakupienia najnowszej książki Andrzeja Bieńkowskiego, a także płyt Wydawnictwa Muzyka Odnaleziona.

Spotkanie będzie tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej