W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem

Spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem
Data rozpoczęcia 2018-03-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 9 MBP, ul. Krańcowa 106
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z Czesławem Matuszkiem oraz promocję książki "Motor, Motor, my czekamy...". 

Niniejszą książkę Autor poświęca tym wszystkim, dla których Motor Lublin to więcej niż klub sportowy i którzy chcą poznać historię opisaną w sposób prosty z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Książka bowiem obfituje w nazwiska, daty, punkty, gole, oraz jest zapisem wszystkich emocji i przeżyć, które towarzyszyły kibicom Motoru od chwili jego powstania.

CZESŁAW MATUSZEK ­- przez dwadzieścia lat pracował w redakcji tygodnika Fabryki Samochodów Ciężarowych w Lublinie „Głos FSC", którego w latach 1974­ - 1981 (do 13 grudnia) był redaktorem naczelnym. Kierował też uczuciami kibiców, jako spiker, podczas występów piłkarzy Motoru w ekstraklasie. Ze sportem związana jest też jego rodzina: żona Teodozja, długoletnia planistka w Dziale Eksportu FSC, była siatkarką II ligowego Motoru, a syn Mariusz startował w barwach lubelskiego Startu. Po „odwilży" w 1988 roku Czesław Matuszek został szefem fabrycznego Biura Promocji Sprzedaży, zalążka późniejszego Departamentu Marketingu Daewoo Motor Polska, organizując stoiska fabryki na różnego rodzaju imprezach handlowych ­ targach, wystawach, pokazach, giełdach ­ promując wszystkie wyroby FSC.