W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Danutą Wardęszkiewicz

Spotkanie autorskie z Elżbietą Danutą Wardęszkiewicz
Data rozpoczęcia 2015-06-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Koncert

Promocja książki: Klucz
Recital autorski: Michała Wardęszkiewicza – poety i barda

Elżbieta Danuta Wardęszkiewicz
Do jej najważniejszych pasji Autorki należą osobiste próby interpretacji dzieł na fortepian takich mistrzów, jak Beethoven, Schumann, Schubert, Bach, Chopin, List. Interesuje się również twórczością literacką. W ramach swoich upodobań poznawczych, szczególnie w zakresie potrzeby obcowania z przyrodą, odwiedziła w 2012 r. piętnaście Parków Narodowych USA,utrwalając tę podróż w sześciu filmach przyrodniczych.
Swoją pasję podróżniczą realizowała również wędrując śladami minionych wielkich cywilizacji, oraz hiszpańskiej konkwisty, m.in odwiedziła dawne siedziby Majów pokonując wiele tysięcy kilometrów w granicach dzisiejszego Meksyku, Gwatemali i Hondurasu. Z kolei Dominikana, jej przyroda i kultura, pozwoliły autorce na rozkoszowanie się obserwacją i porównywaniem prezentacji salsy, w jej najlepszych wydaniach.
Natomiast Wenezuela, Tour Around Wenezuela, jeszcze w okresie rządów Chaveza, była Wielką Przygodą, w której Autorka z autopsji – przez niemal miesiąc – żyła w na wpół-dzikiej i niebezpiecznej Canaimie, łowiła piranie w Orinoco, gasiła pragnienie w dżunglii.

Jej debiut prozatorski to powieść pt. KLUCZ, wydana w styczniu 2015 r. W swojej recenzji krytyk literacki, dr Henryk Pustkowski stwierdza m.in.: „…To fascynująca opowieść o kształtowaniu osobowości i niełatwych próbach skonsolidowania i utrwalenia własnej tożsamości. Mela, dziecko wrażliwe, tyranizowane przez sadystycznego ojca… będzie się starała pozyskać aprobatę męskiego świata w życiu dojrzałym. Stąd nieudane małżeństwo z Waldemarem, romans z Georgem i dramatyczny związek z Marcinem. Nie sercowe perypetie bohaterki są jednak kanwą opowieści. Mela stara się wyrwać z sideł toksycznego domu… Wychowuje córkę, która – jak się wydaje – powieli model rodzinnej obcości. Obok sukcesów są też porażki. Nieuzasadnione pomówienia, zawiść koleżanek, mobbing… załamania nerwowe. Jest to porywająca opowieść, pisana znakomitą polszczyzną. Zdumiewa psychologiczna intuicja przejawiająca się w konstruowaniu pełnych życia postaci. Polecam tę opowieść dramatyczną, a przecież pełną empatii…”

Powiązane:

Dom Kultury LSM