W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Grażyną Lutosławską

Spotkanie autorskie z Grażyną Lutosławską
Data rozpoczęcia 2015-04-11
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

DDK Węglin zaprasza sympatyków i czytelników dobrej literatury dla dzieci na spotkanie autorskie z Grażyną Lutosławską, w związku z ukazaniem się jej najnowszej książki – "Jak Arni i Dobek ratowali świat". Fragmenty książki przeczyta Mateusz Nowak.

W dniu spotkania wydawnictwo „Jak Arni i Dobek ratowali świat” będzie do kupienia w DDK „Węglin” w promocyjnej cenie 20 zł.

Kiedy ma się dziewięć lat, życie bywa skomplikowane. Arni i Dobek z trudem radzą sobie z bandą Mieta, płaczącą Agatą, panią od polskiego i chorobą cioci Halinki. W rozwiązaniu problemów mogłaby im pomóc chyba tylko czarodziejska różdżka, ale przecież w tym wieku już nie wierzy się w bajki. Aż tu nagle...
Czy to możliwe, że laska Złego Czarodzieja trafiła na wieszak w przedpokoju Arniego? Chłopiec ma prawo wypowiedzieć tylko jedno życzenia – czy uda mu się nie ulec zbyt wielu pokusom? Co okaże się najważniejsze?
"Jak Arni i Dobek ratowali świat" to książka o marzeniach, trudnej sztuce przyjaźni, a także o tym, co może się wydarzyć, kiedy odkryje się coś jeszcze lepszego od czarów.
Znakomicie napisana, mądra i zabawna historia, zaskakująca i wciągająca fabuła oraz bohaterowie, których można spotkać na każdym podwórku. Czy potrafią uratować świat?

Grażyna Lutosławska (do 2008 r. Ruszewska) jest pisarką i dziennikarką związaną z Radiem Lublin.
Autorka sztuki „O dwóch krasnoludkach i jednym końcu świata” (premiera w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie w 2009 r., reżyseria Krzysztof Babicki), a także kilkunastu słuchowisk radiowych i licznych tekstów piosenek, w tym do spektaklu „Królowa Śniegu” (muzyka Janusz Grzywacz; premiera w Teatrze Miejskim w Gdyni w 2013 r., reżyseria Krzysztof Babicki). Jej książka dla dzieci „Leon i kotka, czyli jak rozumieć mowę zegara” (wyd. fro9, 2004) otrzymała wyróżnienie literackie polskiej sekcji IBBY oraz tytuł „Białego Kruka” przyznawany przez Bibliotekę Książek dla Dzieci i Młodzieży w Monachium; fragmenty trafiły do podręcznika dla klas pierwszych. Opowiadanie z tomu „Wielkie zmiany w dużym lesie” (wyd. fro9, 2005) opublikowano w tłumaczeniu na niemiecki w międzynarodowym zbiorze opowiadań „Fremd sein” (Stuttgart 2010). Publikowała eseje, wywiady i opowiadania m.in. w berlińskim magazynie „polenplus”, pismach „Akcent”, „Klematis” i „Brulion Kazimierski”.

Mateusz Nowak – polonista, logopeda, animator kultury, instruktor recytacji, aktor-monodramista.
Autor licznych programów edukacyjnych z zakresu słowa i mówienia scenicznego. Popularyzator kultury żywego słowa. W 2011 roku odbyła się premiera jego debiutanckiego monodramu „teatralność”, a w 2014 drugiego spektaklu w poetyce teatru jednego aktora „Od przodu i od tyłu”. Oba monodramy przyniosły mu wiele nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach teatrów jednego aktora. Na co dzień pracuje w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin”. Odpowiada za koordynację spraw organizacyjnych i działalność edukacyjną, prowadzi cyklicznie, wg autorskiego programu, Warsztaty Słowa. Jest kuratorem Cyklu „T1A” (Teatr Jednego Aktora) oraz pomysłodawcą i prowadzącym Cykl „Spis Treści” i „Wieczne Czytanie”.

W materiałach promocyjnych wykorzystano zdjęcia Grażyny Lutosławskiej autorstwa Bolesława Lutosławskiego oraz rysunki Piotra Giełzaka.
wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej