W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Hanną i Pawłem Lisami

Spotkanie autorskie z Hanną i Pawłem Lisami
Data rozpoczęcia 2021-09-11
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce dziedziniec Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Spotkanie autorskie z Hanną i Pawłem Lisami, autorami niezwykle popularnych, wielokrotnie wznawianych  książek: „Kuchnia Słowian. O żywności, potrawach i nie tylko...” oraz „Kuchnia Słowian czyli O poszukiwaniu dawnych smaków”. 

Hanna i Paweł Lisowie - bibliotekarka i archeolog, miłośnicy archeologii doświadczalnej, jako pierwsi w Polsce podjęli się odtworzenia wczesnośredniowiecznych słowiańskich przepisów i smaków. Przeszli od teorii do praktyki, bazując bowiem na opracowaniach etnograficznych, historycznych, archeologicznych, botanicznych, ziołoznawczych, a także na własnych eksperymentach przeprowadzanych w Grodzisku Żmijowiska pod Kazimierzem Dolnym, zbudowali opowieść o różnorodnych aspektach kultury Słowian – potrawach, zwyczajach, ziołach, technikach kulinarnych. Spotkaniu towarzyszyć będzie m.in. pokaz naczyń, w których gotowali nasi przodkowie, będzie można także otrzymać szereg cennych rad i przepisów z kuchni słowiańskiej, możliwych do przygotowania także współcześnie, w XXI wieku!

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej