W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Jackiem Dehnelem

Data rozpoczęcia 2011-04-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Żelazowej Woli 7
Kategoria Spotkanie autorskie

Jacek Dehnel (ur. 1980 w Gdańsku) – absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim, jest autorem pięciu tomików poetyckich i sześciu książek prozatorskich (m. in. "Lala”, „Balzakiana”, „Fotoplastikon”). Ukazało się niemieckie, hebrajskie, włoskie i słowackie tłumaczenie Lali, przygotowywane są przekłady na język hiszpański, węgierski, turecki, chorwacki i litewski. Tłumaczył także poezje Osipa Mandelsztama, Philipa Larkina i Karlisa Verdinša. Posługuje się piękną polszczyzną, opowiada zajmująco o swojej twórczości i wspaniale interpretuje własne teksty. Przez kilka lat prowadził telewizyjny program kulturalny „ŁOSssKOT”, jest felietonistą portalu „Wirtualna Polska” i „Polityki”. Nosi tytuł Honorowego Ambasadora Polszczyzny, który otrzymał od Rady Języka Polskiego; jest laureatem Nagrody Kościelskich (2005) i Paszportu Polityki (2006). Zajmuje się również malarstwem i rysunkiem.

„Saturn, najnowsza powieść Jacka Dehnela, to przejmująca opowieść o życiu w cieniu geniusza. O niszczącej presji, jaką na syna wywiera potężny i despotyczny ojciec.

Organizatorem spotkania jest Dyskusyjny Klub Książki.

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne