W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło

Spotkanie autorskie z Jerzym A. Wlazło
Data rozpoczęcia 2021-12-17
Godzina rozpoczęcia 13:00
Miejsce online
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki  zapraszają na spotkanie autorskie online z Jerzym A. Wlazło wokół książki "Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach".

Spotkanie będzie transmitowane na Facebooku Biblioteki

Jerzy A. Wlazło – dziennikarz prasowy i radiowy.  Autor powieści i monografii: Kot Syjonu (2011), Na wczoraj (2013), Kondukt umarłych (2014), Pęknięte miasto. Biesłan (2014, współautor: Zbigniew Pawlak), Chłopak z Katynia (2018), Głupi Funio (2018), Smak czystej wody (2019, współautor: Anna Wlazły), Lubomir Tomaszewski. Portret w płomieniach (2021, współautor: Katarzyna Rij). W 2011 roku nominowany do międzynarodowej nagrody Angelusa. 

Lubomira Tomaszewskiego (1923–2018) znamy w Polsce przede wszystkim z porcelanowych figurek, które projektował dla fabryki w Ćmielowie. Eleganckie i lekkie, zdobiły polskie mieszkania już w latach 50. i 60., są produkowane do dzisiaj i wciąż nie wychodzą z mody. Podobny status mają unikalne w skali światowej serwisy do kawy Ina oraz Dorota. 
 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej