W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z Joanną Pawłat

Spotkanie autorskie z Joanną Pawłat
Data rozpoczęcia 2014-03-20
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie Joanną Pawłat i prezentację wierszy z tomu "Zagubiona spacerowiczka" (Wydawnictwo Kkwadrat, Lublin 2013).

Joanna Pawłat jest lublinianką z urodzenia i zamiłowania, z wykształcenia zaś doktorem nauk technicznych. Interesuje się między innymi zastosowaniami plazmy niskotemperaturowej, alternatywnymi źródłami energii i inżynierią materiałową. Przez 12 lat zajmowała się pracą naukowa w różnych ośrodkach badawczych w Japonii. Jest autorką i współautorką ponad stu publikacji naukowych. Jest ambasadorką – jako przedstawicielka Polski – unijnej kampanii „Science: it’s girl thing”, skierowanej do młodych kobiet, promującej wśród nich kierunki ścisłe i późniejszy wybór kariery naukowej po studiach.
Joanna Pawłat w literaturze najbardziej ceni – i sama uprawia – krótkie formy: wiersze, bajki i short-stories. Wiersze jej autorstwa opublikowano w cyklu Zaułek poetów w „Gazecie Wyborczej”, antologii Pięć wieków poezji w Lublinie i w „Akcencie”, zaś w „Gazecie Wyborczej” i „Przeglądzie Katolickim” ukazały się reportaże opisujące japońskie fenomeny kulturowe.
Joanna Pawłat sama ilustruje swe opowieści. Wystawy jej malarstwa na szkle odbyły się w lubelskiej Galerii Gardzienice, zamojskiej Kazamacie, a także w Japonii: w galeriach Amabuki, Ambrosia, Girasole i Kitashigeyasu Yubinkyoku.

Spotkanie poprowadzi Ewa Hadrian

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej