W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Justyną Bargielską

Data rozpoczęcia 2011-09-23
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Czarne inspiracje".

Inspiracje doczekały się już własnego grona stałych czytelników. Wydawnictwo Czarne, z którym organizowane są spotkania, jest prywatną, niezależną oficyną, specjalizuje się we współczesnej prozie polskiej i środkowoeuropejskiej, eseistyce, reportażach.

Dzięki współpracy z wydawnictwem organizatorzy mogą gościć uznanych pisarzy jak i debiutantów. Celem tych jest zaprezentować literaturę świetną, choć rzadko na polskim rynku obecną.

Dotychczas odbyły się spotkania z Krzysztofem Vargą, Andrzejem Stasiukiem, Jackiem Hugo-Baderem, Maciejem Malickim, Witoldem Szabłowskim.

Spotkanie poprowadzi Mariusz Kargul.

Justyna Bargielska (ur. 1977) – poetka. Debiutowała w 2003 roku tomem Dating sessions. Następnie opublikowała China Shipping (2005), a w 2009 roku Dwa fiaty, za które dostała Nagrodę Literacką Gdynia. Laureatka III edycji konkursu poetyckiego im. Rainera Marii Rilkego (2001) i nagrody specjalnej w konkursie im. Jacka Bierezina (2002). Jej wiersze były tłumaczone na słoweński i angielski.Justyna Bargielska w 2011 roku nominowana do "Nike" za tom opowiadań "Obsoletki".

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne