W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie autorskie z redaktor Izabellą Wlazłowską

Spotkanie autorskie z redaktor Izabellą Wlazłowską
Data rozpoczęcia 2011-11-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury "Ruta", ul. Różana 8
Kategoria Spotkanie autorskie

Galeria Ruta zaprasza na spotkanie autorskie z redaktor Izabellą Wlazłowską promujące książkę "Profesora Seidlera poplątany żywot".

Książka „Profesora Seidlera poplątany żywot”, wydana została przez wydawnictwo System-Graf. Autorką tej pozycji wydawniczej jest lubelska dziennikarka Izabella Wlazłowska. Książka napisana została na podstawie wieloletnich rozmów autorki z profesorem Grzegorzem Leopoldem Seidlerem, jego tekstów pisanych specjalnie dla niej, a także rozmów ze współpracownikami i studentami profesora – z nieoczekiwanym zakończeniem, które po śmierci profesora przyniosło życie. Reporterka poszła śladem tych
zdarzeń. To barwna, żywa opowieść o nietuzinkowym naukowcu i kontrowersyjnym człowieku, przeplatana licznymi anegdotami, dowcipami i celnymi ripostami, z których profesor słynął. To także filozoficzna refleksja nad życiem człowieka i jego dążeniami, upływającym czasem i nieuchronna starością.

Profesor G.L. Seidler był naukowcem Wydziału Prawa UMCS w Lublinie, najdłużej urzędującym rektorem UMCS, budowniczym lubelskiego miasteczka akademickiego i osobą bez której – jak powiedziano – Lublin byłby innym miastem. Był też pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Akademii Ekonomicznej w Krakowie, a także pomysłodawcą utworzenia filii UMCS w Rzeszowie.

Powiązane:

Dom Kultury "Ruta"