W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Tarasem Prochaśko

Data rozpoczęcia 2011-06-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Czarne Inspiracje". Celem tych spotkań jest zaprezentować literaturę świetną, choć rzadko na polskim rynku obecną. Taką, która daje czytelnikowi ekscytujące poczucie odkrywania nowych, nieznanych, choć geograficzni nieodległych lądów. Dotychczas odbyły się spotkania z Krzysztofem Vargą, Andrzejem Stasiukiem, Jackiem Hugo-Baderem, Maciejem Malickim, Witoldem Szabłowskim.

Taras Prochaśko (1968) - dziennikarz i pisarz, z wykształcenia botanik.
"Twórczość Tarasa Prochaśko, młodego pisarza ze Stanisławowa (Iwano-Frankiwska), jednego z czołowych reprezentantów słynnego "fenomenu stanisławowskiego", należy do najbardziej interesujących zjawisk ukraińskiej literatury, powstałej w ciągu ostatniego dziesięciolecia" - pisze Jurij Andruchowycz i dodaje, że twórczość Prochaśko skupia na sobie zainteresowani nie tylko krytyków, dziennikarzy i badaczy literatury, ale także "wielkiej ilości tzw. `wykształconych czytelników`, smakoszy innowacji, poszukiwaczy i miłośników innego".

Polskim czytelnikom znane są dwie książki Prochaśki: zbiór opowiadań "Inne dni Anny" oraz powieść "Niezwykli".

Spotkanie poprowadzi Mariusz Kargul.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne