W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Urszulą Benką

Data rozpoczęcia 2013-05-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, Rynek 11
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie Filia nr 21 zaprasza na spotkanie autorskie z Urszulą Benką X Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Spotkanie z autorką poprowadzi Bogusław Wróblewski - krytyk i badacz literatury.

Urszula M. Benka (ur. 1955) polska poetka, prozaik, tłumaczka literatury francuskiej i angielskiej. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 80. XX wieku mieszkała za granicami kraju, w Paryżu i w Nowym Yorku. Studiowała na Uniwersytecie Paris VII w Institut Catholique i w Riverside School. Na początku lat 90. wróciła do kraju i na filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego otworzyła przewód doktorski, rozprawę doktorską pod tytułem Charyzma władania, święty mord. Analiza symboliki i semantyki mitycznej w twórczości Henryka Sienkiewicza, którą obroniła w 1993 r.
Była stypendystką rządu francuskiego i rządu Saksonii, Ministerstwa Kultury i Sztuki oraz Europejskiej Organizacji Niezależnych Intelektualistów we Francji. Jest członkiem nowojorskiego PEN Clubu oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Jej twórczość tłumaczono na angielski, rosyjski, chorwacki, czeski, niemiecki, fiński, szwedzki i francuski. W latach 1995-2000 była pracownikiem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obecnie jest wykładowcą w Wyższej Szkole Fotografii AFA we Wrocławiu. Współpracuje z Odrą, Formatem, Autografem i wydawanym w Dreźnie czasopismem Ostra Gehege.

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne