W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie autorskie z Wojciechem Góreckim

Data rozpoczęcia 2011-10-14
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Spotkanie autorskie

Będzie to kolejne spotkanie z cyklu "Czarne Inspiracje".Znakomity reporter, Wojciech Górecki po raz drugi zabiera czytelników na Kaukaz. Po raz drugi, bo Wydawnictwo Czarne po ośmiu latach wznowiło jego książkę "Planeta Kaukaz". Autor wprowadził do tego wydania pewne zmiany, polegające głównie na aktualizacji opisywanych historii.

Wojciech Górecki w 2011 roku był finalistą Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego oraz został nominowany do nagrody Nike 2011.

Wojciech Górecki, ur. w 1970 roku w Łodzi. Zadebiutował w 1986 roku na łamach "Sztandaru Młodych". Współpracował m.in. z "Gazetą Wyborczą", "Życiem Warszawy", "Rzeczpospolitą", "Więzią", "Res Publicą Nową" i "Tygodnikiem Powszechnym". Członek zespołu redakcyjnego "Tygla Kultury", stały współpracownik "Nowej Europy Wschodniej". Współautor filmu dokumentalnego Boskość Stalina w świetle najnowszych badań (TVP 1998). Autor książek: Łódź przeżyła katharsis (1998), Planeta Kaukaz (2002), La terra del vello d'oro. Viaggi in Georgia (2009) oraz Toast za przodków (2010). Tłumaczony na język włoski, uhonorowany Nagrodą Giuseppe Mazzottiego. W latach 2002-2007 pierwszy sekretarz, a następnie radca w Ambasadzie RP w Baku. Był ekspertem misji UE badającej okoliczności wojny w Gruzji w 2008 roku. Pracuje w Ośrodku Studiów Wschodnich im. Marka Karpia.

Spotkanie poprowadzi Mariusz Kargul

Wstęp wolny.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne