W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Spotkanie: Bajkowa niedziela
Data rozpoczęcia 2021-10-10
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatna wejściówka
Kategoria Spotkanie literackie

Czyta: Katarzyna Staniewska
Kategoria wiekowa: 4+

Na październikowej „Bajkowej niedzieli” zaprezentujemy dwie książki z serii „Królik i Misia”. Poznacie pełne ciepła i poczucia humoru historie o przygodach miłej niedźwiedzicy Misi i bardzo zgryźliwego Królika. Książki o tej dwójce są dziełem znanego i nagradzanego duetu: pisarza Juliana Gougha i ilustratora Jima Fielda. Pod zabawną formą ukryli oni uniwersalne prawdy o wartości przyjaźni, skruchy, przebaczenia, otwartości, akceptacji, prawa do bycia sobą. Z książki „Niesmaczne zwyczaje Królika” dowiecie się, czy znajomość zapoczątkowana nadepnięciem na nos ma szansę rozwinąć się w prawdziwą przyjaźń. Czy ufna i pogodna Misia znajdzie wspólny język z gderliwym Królikiem, który w dodatku ma mnóstwo bardzo dziwnych zwyczajów? Książka „Utrapienie Królika” opowiada o tym, jak na drzewo przy norce Królika wprowadza się Dzięcioł i zaczyna robić naprawdę dużo hałasu. Ale kiedy Misia i Królik wspinają się na drzewo, by Dzięcioła poznać (Misia) / przegonić (Królik), odkrywają, że świat jest dużo większy, niż im się do tej pory wydawało.
[W notce wykorzystano fragmenty materiałów wydawcy]

Julian Gough
„Niesmaczne zwyczaje Królika” i „Utrapienie Królika”
Ilustracje: Jim Field
Tłumaczenie: Teresa Bielecka
Wydawnictwo Zielona Sowa, 2017


„Bajkowa niedziela” to cykl wydarzeń stworzony z myślą o naszej najmłodszej widowni. Aktorzy w atrakcyjnej formie odkrywają przed dziećmi fascynujący świat literatury.