W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie i film „Kobiety Gruzji”

Spotkanie i film „Kobiety Gruzji”
Data rozpoczęcia 2015-01-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Do Gruzji poleciałyśmy w maju 2014 r. My – czyli Magda Włodarczyk, Natalia Wlizło i Paulina Grządka. Cel? Miesięczny staż w ramach studiów. Nie chciałyśmy siedzieć bezczynnie, dlatego wzięłyśmy kamerę, aparaty i ruszyłyśmy na spotkania z Gruzinkami. Definiowanie przez przedstawicielki płci pięknej w Tbilisi takich pojęć, jak kobiecość, niezależność, nie jeden raz nas zaskoczyło…

Owocem pracy jest film nad którym Magda i Natalia pracowały wspólnie z Pawłem Soszyńskim. W nakręceniu wywiadu z Mariną pomógł nam Krzysiek Czerwiński.

W dyskusji wezmą udział:
Marina Belokoneva-Shiukashvili – Kto może lepiej opowiedzieć o Kobietach Gruzji, jak nie Gruzinka właśnie? Marina od paru lat mieszka w Polsce, jest doktorantką na UMCS. Jest bardzo aktywna społecznie, zależy jej na polsko-gruzińskiej współpracy, poprawieniu statusu społecznego kobiet.
Radek Polak – absolwent Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych, fotograf. Pracował także w Gruzji. Przyjaciel i kompan podróży jednego z najsłynniejszych sympatyków Gruzji – Marcina Mellera. W marcu 2012 zrealizował swój oryginalny projekt „Machismo”, czyli zdjęcia obrazujące życie mężczyzn w Gruzji. Co sądzi o Kobietach Gruzji?

Mateusz Bajek – redaktor portalu Kaukaz.pl, pasjonata Gruzji, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim. Realizował projekty badawcze Studenckiego Ruchu Naukowego UW. Był także obserwatorem w ramach misji OBWE w Gori. Odmówił ślubu Gruzinkom 13 razy.
Razhden Chikhoria – O gruzińskich kobietach opowie nam także Gruzin, wychowany w Abchazji, od paru lat związany z Polską. Student Studiów Wschodnich na Uniwersytecie Warszawskim.

Program spotkania:
18.00 – wyświetlenie filmu ,,Kobiety Gruzji”
18.30 – poczęstunek gruziński
19.00 – rozpoczęcie panelu dyskusyjnego z 4 prelegentami