W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie informacyjne dotyczące uczestnictwa KLANZY i „Wolontariatu studenckiego” na OFF Festivalu

Data rozpoczęcia 2007-08-14
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce ul. Peowiaków 10/9
Kategoria Promocja

W dniach 17-19 sierpnia 2007 w Mysłowicach odbędą się II Międzynarodowe Targi Wolontariatu. Gościć na nich będą przedstawiciele organizacji pozarządowych z całej Polski, promując wspólnie aktywność społeczną i ideę wolontariatu. Targi, podobnie jak Festiwal Filmów Dokumentalnych Watch Docs i Święto Radości Dzieci, towarzyszą OFF Festiwalowi, największemu polskiemu festiwalowi muzyki alternatywnej.
Organizowany jest on przez Fundację Choice to Choose, a jego dyrektorem artystycznym jest Artur Rojek. Festiwal zajmuje znaczące miejsce na polskiej mapie letnich imprez muzycznych, nie tylko ze względu na znakomitą obsadę muzyczną (www.off-festival.pl), ale właśnie ze względu na interesujące i wartościowe imprezy towarzyszące, z Targami Wolontariatu i Świętem Radości Dzieci na czele.

Celem Targów jest promocja idei wolontariatu jako możliwości rozwoju osobistego, zdobywania doświadczenia i angażowania się w rozwój społeczeństwa obywatelskiego. Goście Festiwalu i Targów będą mieli niepowtarzalną okazję do tego, by zapoznać się z działaniem wielu organizacji pozarządowych, programów zajmujących się wolontariatem, a także wziąć udział w warsztatach, prezentacjach i spotkaniach ze znanymi osobistościami.

Współorganizatorem II Międzynarodowych Targów Wolontariatu jest Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA, a znaczący wkład w imprezę wnosi także „Wolontariat studencki”.

KLANZA jako współgospodarz Targów, wraz z wolontariuszami programu „Wolontariat studencki” będzie prowadzić różne formy aktywności (Święto Radości Dzieci, Arena Aktywności).

Należy podkreślić, że KLANZA i program „Wolontariat studencki” będąc Partnerem tak dużego, ogólnopolskiego czy wręcz międzynarodowego przedsięwzięcia staje się ambasadorem Lubelszczyzny.

Stowarzyszenie KLANZA (www.klanza.org.pl) powstało w Lublinie, tu też mieści się jego siedziba główna. Obecnie posiada swe oddziały i koła na terenie całej Polski, nieustannie propagując ideę nauki przez zabawę i nowatorskie rozwiązania edukacyjne.
Stowarzyszenie prowadzi działalność wydawniczą, szkoleniową, organizuje festyny i imprezy skierowane do dzieci i młodzieży oraz organizuje konferencje, spotkania i targi metodyczne.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne