W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie "Kultura jako produkt turystyczny"

Spotkanie "Kultura jako produkt turystyczny"
Data rozpoczęcia 2009-11-27
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Radio Lublin, ul. Obrońców Pokoju 2
Kategoria Spotkanie

Spotkanie z cyklu "Z wirtualnej w przestrzeń miejską", tym razem do Lublina. Spotkanie "Kultura jako produkt turystyczny"

Będziemy rozmawiać o tym, czym jest turystyka kulturowa i jakie są możliwości jej rozwoju w naszym kraju, czy znamy nasze lokalne walory kulturalne i turystyczne, czy potrafimy je wystarczająco wypromować oraz czy w kontekście kandydowania do miana Europejskiej Stolicy Kultury 2016 polskie miasta mają pomysł na to, jak zdynamizować przemysł kulturalny.

Zapraszamy do dyskusji z dyrektorką Krakowskiego Biura Festiwalowego, moderatorką forum e-Kongresu: Magdaleną Sroką, Michałem Karapudą (Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin), Piotrem Zieniukiem - Dyrektorem Jarmarku Jagiellońskiego, związanego z Warsztatami Kultury - filia Centrum Kultury, Piotrem Franaszkiem - Dyrektorem Departamentu Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim i Prezesem Lubelskiej Regionalnej Organizacji Turystyki oraz Wojciechem Golemanem z Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice".

Dyskusję poprowadzi Paulina Zarębska.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej