W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie: Łukasz Supergan, Przez wyspę lodu i wiatru

Spotkanie: Łukasz Supergan, Przez wyspę lodu i wiatru
Data rozpoczęcia 2020-10-10
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12 zł
Kategoria Spotkanie

ACK UMCS Chatka Żaka, Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Akademickiej, Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Lublinie w ramach Festiwalu "Przez świat. Spotkania z podróżą" zapraszają na spotkanie: Łukasz Supergan, Przez wyspę lodu i wiatru. 

bilety 12 zł dostępne na https://ekobilet.pl/srka

Cztery lata temu Łukasz Supergan przeszedł całą szerokość Islandii ze wschodu na zachód, przez ogromne, wulkaniczne pustkowia. W 2020 r. powrócił, aby doświadczyć surowej, arktycznej przyrody, trudnych warunków i samotności w środku zimy.

Między styczniem i marcem 2020 roku, przez 36 dni przeszedł samotnie 800 kilometrów przez dzikie wnętrze Islandii. Samotnie, na nartach, holując 50-kilogramowe sanie.
W temperaturach sięgających -20 stopni, przy wietrze i burzach śnieżnych, wyszukując drogę wśród śniegu, lodu i skał, przebijał się przez trudny teren, pola lawy, grzbiety górskie i rozlewiska. Po 5 tygodniach przeszedł wyżyny Islandii, kończąc marsz na odległym zachodnim krańcu półwyspu Snaeffelsnes. Było to prawdopodobnie jedyny takie przejście ukończone w kalendarzowej zimie.

Łukasz Supergan – organizator wypraw długodystansowych, autor, fotograf, przewodnik. Przeszedł 20 000 km na szlakach Europy, Azji i Ameryki Pn., w tym szlak z Warszawy do Santiago de Compostela, dwukrotnie Łuk Karpat (jako pierwszy człowiek samotnie). Wędrował w Himalajach, Karakorum, Tien-Szanie i Pamirze. Przemierzył grań Pirenejów, irańskie góry Zagros, dwa trawersy Islandii, łańcuch Alp oraz Izraelski Szlak Narodowy. Członek 8a Team (www.lukaszsupergan.com ).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej