W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie multimedialne „Przygoda z pismem klinowym”

Spotkanie multimedialne „Przygoda z pismem klinowym”
Data rozpoczęcia 2022-09-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Stowarzyszenie Festiwal Brunona Schulza zaprasza na spotkanie multimedialne z Irvingiem Finkelem z British Museum w Londynie, światowej sławy filologiem i asyriologiem, który specjalizuje się w rozszyfrowywaniu pisma klinowego z czasów starożytnej Mezopotamii. Finkel odczytał m.in. spisaną pismem klinowym 3600 lat temu historię, z jakiej wywodzi się mit o Arce Noego. Te sensacyjne odkrycie opisał w tłumaczonej także na język polski książce „Przed Arką Noego. Nowa opowieść o potopie” („The Ark Before Noah: Decoding the Story of the Flood”).

Podczas spotkania „Przygoda z pismem klinowym” Irving Finkel opowie nie tylko o Potopie w Starożytnym Babilonie, również o Królewskiej Grze z Ur – to najstarsza gra planszowa na świecie oraz o Pierwszych Duchach – najstarszych świadectwach obecności duchów w świecie ludzi.

Wydarzenie jest częścią projektu „Wędrujący Art Festiwal 2022 Hades Szeroka”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej