W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Spotkanie online "Literackie i filmowe podróże ze Zbigniewem Masternakiem"

Data rozpoczęcia 2020-06-30
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce online
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na spotkanie online "Literackie i filmowe podróże ze Zbigniewem Masternakiem". 

Spotkanie odbędzie się na FB Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

Zbigniew Masternak - polski prozaik, autor scenariuszy filmowych, reportażysta. Na podstawie jego trzech pierwszych książek (Niech żyje wolność, Chmurołap, Scyzoryk) reżyser Andrzej Barański nakręcił film Księstwo (2011, premiera światowa w konkursie głównym podczas 46. MFF w Karlowych Warach). Film Stacja Mirsk na podstawie opowiadania o tym samym tytule, nagrodzony został Grand Prix na IX Festiwalu Filmowym KRAKFFA, natomiast powieść Nędzole z 2014 roku zamierza sfilmować Krzysztof Zanussi. Książki Zbigniewa Masternaka przetłumaczono na wietnamski, mongolski, macedoński, ukraiński, białoruski, rosyjski, niemiecki i hiszpański. W 2012 roku pisarz otrzymał nagrodę im. Władysława Orkana "za wybitne osiągnięcia literackie ze szczególnym uwzględnieniem cyklu Księstwo". Zbigniew Masternak gra w piłkę błotną w BKS Roztocze Krasnobród. W latach 2011 - 2013 zdobył dwa Mistrzostwa Polski, Puchar Polski, był trzykrotnie Królem Strzelców Pucharu Polski. Jest kapitanem Reprezentacji Polskich Pisarzy w piłce nożnej.

Spotkanie bezpłatne, bez wstępnej rejestracji. 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne