W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie online z Iwoną Blecharczyk

Spotkanie online z Iwoną Blecharczyk
Data rozpoczęcia 2021-01-14
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce online
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie literackie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie online z Iwoną Blecharczyk, autorką książki Trucking girl. 70-metrową ciężarówką przez świat (Wydawnictwo Muza, Warszawa 2020). 

Iwona Blecharczyk – z wykształcenia anglistka, od dziewięciu lat kierowca zawodowy. Najczęściej przewozi ładunki ponadgabarytowe o długości dochodzącej do siedemdziesięciu metrów. Poprzez swoją działalność w mediach społecznościowych stara się wpłynąć na pozytywną zmianę wizerunku branży transportowej. Miłośniczka dobrej kuchni i uzdolniona projektantka ubrań. Jest jedną z najbardziej znanych Polek na świecie. Gdy przewozi wielotonowy ładunek po zamarzniętym jeziorze albo dostarcza olbrzymie skrzydło wiatraka na zabagnione pole, jej finezję za kierownicą podziwiają na YouTube miliony osób. Nic dziwnego, że właśnie jej przyznano wyjątkowy tytuł Barbie Shero – ambasadorki akcji pomagającej dziewczynkom uwierzyć, że mogą zostać, kim tylko chcą. Spotkania poprowadzą Ewa Hadrian i Iwona Jurkowska.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej