W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu”

Spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu”
Data rozpoczęcia 2018-12-27
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów", ul. Kiepury 5A
Organizator Stowarzyszenie Wspierania Dzielnicy „Czechów” – „Rondo”
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

Stowarzyszenie Wspierania Dzielnicy „Czechów” – „Rondo” zaprasza na spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu” poświęcone roli montażysty w procesie powstawania filmu. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz nagrodzonej na MFF w Locarno, Camerimage oraz na FF w Gdyni „Ostatniej rodziny” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego oraz spotkanie z czołowym polskim montażystą młodego pokolenia, Przemysławem Chruścielewskim.

„Ostatnia Rodzina” to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni (źródło: www.kinoswiat.pl)..

Przemysław Chruścielewski, absolwent PWSFTviT w Łodzi, autor montażu ponad 50-ciu filmów dokumentalnych i fabularnych (m. in. „Ostatnia rodzina”, „Deep Love” i „Serce Miłości”) nagrodzonych m.in. w Toronto, Moskwie, Locarno i Clermont-Ferrand. Współpracował z PWSFTviT w Łodzi, Szkołą Wajdy oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce, Ułan Bator i Pekinie. Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.

Działanie w ramach projektu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie, ale baliście się zapytać”. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej