W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spotkanie promujące polskie wydanie powieści „Karbid” Andrija Lubki

Spotkanie promujące polskie wydanie powieści „Karbid” Andrija Lubki
Data rozpoczęcia 2016-07-09
Godzina rozpoczęcia 15:00
Miejsce Wirydarz Klasztoru Ojców Dominikanów
Organizator Warsztaty Kultury
Kontakt innebrzmienia@warsztatykultury.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Koncert

Udział w spotkaniu wezmą: Andrij Lubka (autor) i Bohdan Zadura (tłumacz).

Karbid to iskrząca humorem, a zarazem smutna powieść awanturnicza, której akcja rozgrywa się w 2015 roku w przygranicznym zakarpackim miasteczku. Według autora, „Karbid to powieść o przemycie. O przemycie całego państwa wraz z jego wielomilionową ludnością. Ale i o stu innych sposobach na to, by kolejny raz przegrać”.

Andrij Lubka (ur. 1987) – ukraiński poeta, prozaik, eseista, tłumacz, kolumnista, aktywista społeczny. Autor tomików poezji Osiem miesięcy schizofrenii (2007), Terroryzm (2008), Czterdzieści dolarów plus napiwek (2012), zbioru opowiadań Kiler (2012, polskie wydanie 2013), zbioru esejów i felietonów Spać z kobietami (2013) oraz powieści Karbid (2015). Wiersze Andrija Lubki ukazały się w tłumaczeniach na języki polski, angielski, niemiecki, serbski, portugalski, rosyjski, białoruski, czeski. Laureat nagród literackich „Debiut” (2007) i „Kijowskie Laury” (2011), stypendysta programu Ministra Kultury RP Gaude Polonia (2010, 2012).